دسترسی سریع :

چهارمین همایش ملی آینده پژوهی در حمل و نقل (ترافیک، انسان،آینده)

۲۳ آذر ۱۴۰۰

روز شمار
این رویداد برگزار شده است.
تاریخ های مهم
ثبت نام در کنفرانس
ورود به سیستم
پوستر کنفرانس
دکتر سید حسن میرفانی - شهردار نیشابور

💠پیام شهردار نیشابور به چهارمین کنفرانس ملی آینده پژوهی در حمل ونقل (ترافیک، انسان، آینده)

" باسمه تعالی "

 امروزه حمل ونقل به عنوان یکی از زیرساخت های شهری از نقطه نظر اقتصاد، گردشگری، پایداری و کسب رضایت شهروندی مورد توجه برنامه ریزان و تصمیم گیرندگان مدیریت شهر قرار دارد.  با توجه به سپری شدن درصدی از وقت شهروندان به عنوان کاربران شبکه ترافیک شهری، همه ما در برابر اتلاف زمان شهروندان در ترافیک های طولانی و نبز سایر اثرات پنهان و آشکار آن مسئول هستیم و می بایست به دنبال حل این چالش که چند سالی است درگیر آن شده ایم باشیم.  

محور اصلی گفتگوی توسعه پایدار شهری است، توسعه فرهنگ انسان محوری و ایجاد بستر لازم در سطح شهر از طریق توسعه و پشتیبانی حمل و نقل عمومی و تعریف و ساخت پیاده راه ها و  شبکه های دوچرخه از جمله مواردی است که پرداخت به آنها به گزینه جدی برای حیات جامعه تبدیل شده است.
در همین راستا نیشابور همانطور که همیشه در مباحث علمی و فرهنگی پیش گام بوده در این زمینه نیز پیش قدم شده است.

استفاده از تمامی ظرفیت ها در این حوزه و حل مشکل ترافیکی نیاز به یک کار تخصصی با استفاده از توان علوم گوناگون دارد.
 بدون تردید رسیدن به توسعه پایدار شهری و عدالت اجتماعی در بخش حمل و نقل مستلزم همکاری همگان و مشارکت تلاشگران این حوزه در تمامی بخش های مرتبط می‌باشد.

شهر فرهنگی و تاریخی نیشابور نیز مانند سایر ‌شهرهای دیگر دنیا راهی به جز سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ سازی و کاهش استفاده از خودروهای شخصی و توسعه حمل ‌و نقل عمومی ندارد.

امیدوارم برگزاری " چهارمین همایش ملی آینده پژوهی در حمل و نقل (ترافیک، انسان،آینده) " زمینه ساز این فرهنگ سازی صحیح و همکاری و مشارکت نخبگان گردد و شهر نیشابور با برنامه ریزی درست مسئولین این حوزه، شهری پاک و دور از هر گونه ترافیک و آلودگی باقی بماند.

🔻 سید حسن میرفانی - شهردار نیشابور

 

لینک نمایش آنلاین همایش در Instagram

جهت مشاهده نمایش در شبکه اجتماعی Instagram بارکد QR را اسکن کنید

محورهای اصلی کنفرانس
  • حمل و نقل، گردشگری، محیط زیست و انسان محوری